07 czerwca 2023

6 czerwca 2023 roku grupa z Zespołu Szkół w Mogilnie biorąca udział w międzynarodowym projekcie eTwinning pt. Junge Leute geben nicht auf! miała przyjemność spotkać się z zagranicznymi partnerami, by podsumować kilkumiesięczną współpracę i radośnie celebrować projektowe sukcesy. Była to jeszcze jedna okazja do lepszego poznania się, pogawędek o tym, co typowe dla danego kraju, podróżach, zainteresowaniach, planach na najbliższy czas itp.

 

Wszystkie te rozmowy toczyły się oczywiście w języku niemieckim. W pewnym momencie tylko jedna z włoskich uczennic wypowiedziała kilka zdań po polsku, ponieważ, jak się okazało, jej mama jest Polką. Spotkanie utwierdziło nas w przekonaniu, że choć pochodzimy z różnych krajów, to wiele nas łączy. Podobne wnioski wyniknęły wcześniej między innymi ze wspólnie przygotowywanej wystawy poświęconej temu, co daje młodym ludziom siłę czy z niedawno opracowywanych i przeprowadzanych przez młodzież ankiet.

 

Młodym ludziom w każdym z partnerskich krajów zależy na tym, by zdobyć dobre wykształcenie, a potem ciekawą pracę. Chcą żyć w bezpiecznym świecie, rozwijać się, podróżować. Marzą, by oni sami i ich bliscy byli po prostu szczęśliwi. Czasem wprawdzie zdarzają się chwile, gdy brakuje im motywacji i zmagają się ze stresem, ale mimo pewnych obaw o przyszłość są jednak pełni wiary i siły, którą czerpią między innymi z relacji z innymi ludźmi oraz swoich zainteresowań i pasji.

 

Udział w projekcie eTwinning był niewątpliwie ciekawą, kształcącą i rozwijającą kompetencje międzykulturowe przygodą. Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowały w nim następujące uczennice: Kornelia Dąbek (kl. III c LO), Joanna Kobielska (kl. III a LO), Eliza Nowak (kl. II a LO), Nikola Nowak (kl. III a LO), Marika Łuczak (kl. III c LO), Julia Piątek (kl. II a LO), Karolina Prus (II a LO), Martyna Wojtasińska (kl. III a LO) oraz tegoroczne maturzystki Wiktoria Fredyk i Zuzanna Wiśniewska. Prace naszej szkolnej grupy koordynowały nauczycielki języka niemieckiego panie Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz i Ewelina Zych.

 

 

eTwinning – zdalne spotkanie z partnerami i podsumowanie projektu

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE