DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Filip Turek finalistą

21 października br. uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „I brzmieniem głosu dodasz znaczenia i treści” organizowanym przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Spośród ponad 70 uczestników jury wyłoniło 10 finalistów. Zespół Szkół w Mogilnie w finale będzie reprezentować Filip Turek, uczeń kl. 1 a LO.

Tegoroczna edycja konkursu była poświęcona poezji Bolesława Leśmiana. Jury w składzie Małgorzata Wojciechowska (animator kultury), Mieczysław Franaszek (emerytowany aktor) i Paweł Gilewski (aktor Teatru Polskiego w Bydgoszczy) oceniało zmagania recytatorów.

Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali: Filip Turek z kl. 1 a LO, który przedstawił utwór „Do siostry”, Marcelina Małecka z kl. 2 a LO recytowała utwór „Trzy róże”, Karolina Szajda z kl. 2 a LO zaprezentowała wiersz „Schadzka” i Bogusz Hibner z kl. 2 c LO, który recytował wiersz pt.: „Gad”. Decyzją jury Filip Turek zakwalifikował się do finału konkursu.

Dla finalistów przygotowano warsztaty poświęcone doskonaleniu umiejętności recytacji, a rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 4 listopada. Opiekę nad uczniami podczas wyjazdu sprawowała pani Kinga Gąska.

23 października 2017