17 listopada 2017

Finał Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w Pływaniu Drużynowym

14 listopada 2017 r. w Zespole Szkół nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy odbył się Finał Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w Pływaniu Drużynowym. Uczniowie z Zespołu Szkół w Mogilnie zajęli wysokie lokaty w tym konkursie. Dziewczęta drużynowo wywalczyły IV miejsce, a chłopcy uplasowali się na VII pozycji.

Aby wystartować w finale wojewódzkim należało wcześniej wygrać etap powiatowy, który odbył się 31 października na pływalni w Mogilnie.

Zespół Szkół w Mogilnie reprezentował 14-osobowy zespół, w skład którego weszli: Agata Kujawska z kl. II c LO, Zuzanna Bukowska z kl. III e LO, Paulina Ozimek z kl. III a LO, Martyna Nowacka z kl. III e LO, Kamila Dominiczak z kl. I a LO, Aleksandra Klimczak z kl. II b LO, Karolina Adamczak z kl. III e LO, Kaja Hałajczak z kl. III e LO, Filip Turek z kl. I a LO, Hubert Laskowski z kl. II c LO, Szymon Zaborowski z kl. III d LO, Bartosz Madyjewski z kl. III a LO, Adrian Michlak z kl. III a LO i Jakub Rólski z kl. III a LO.

Największy sukces reprezentacji to IV miejsce drużynowo dziewcząt. Chłopcy zajęli VII miejsce. Opiekunem i trenerem pływackiej reprezentacji Zespołu Szkół w Mogilnie jest nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Jaśkiewicz. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.