28 maja 2024

W dniu 24.05.2024 roku uczennice drugiej klasy Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół w Mogilnie Gabriela Nalazek oraz Anna Wyrwińska wzięły udział w finale VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu pod nazwą „Zostań ekonomistą”.

Celem Konkursu jest wspieranie rozwoju ambitnych i wyróżniających się wiedzą ekonomiczną uczniów szkół średnich, popularyzowanie wśród nich wiedzy ekonomicznej, podnoszenie świadomości gospodarczej oraz zachęcanie uczestników konkursu do podjęcia studiów ekonomicznych.

Pierwszym etapem konkursu było napisanie eseju z wybranej problematyki ekonomicznej. Dziewczęta stworzyły w tym zakresie pracę pisemną dotyczącą wykorzystania design thinking
w rozwijaniu przedsiębiorczości z perspektywy uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie. Decyzją jury praca uczennic znalazła się w gronie najlepszych szesnastu prac w kraju, co zagwarantowało im udział
w finale, podczas którego należało zaprezentować na forum zagadnienia prezentowane w eseju oraz podjąć dyskusję z jury i słuchaczami. W całościowej klasyfikacji dziewczynom udało się zająć 8. miejsce. Niewątpliwie udział w konkursie pozwolił im na poszerzenie wiedzy i zdobycie nowych umiejętności, które z pewnością zaowocują w przyszłości.

Opiekunem merytorycznym uczennic była pani Edyta Kończal. W czasie wyjazdu na finał dziewczynom towarzyszyła pani Małgorzata Danielewicz.

FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „JESTEM EKONOMISTĄ”