24 kwietnia 2023

W dniu 21 kwietnia 2023 r. na warszawskim Służewcu miał miejsce finał Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. W gronie finalistów Olimpiady znaleźli się przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Mogilnie w składzie: Jagoda Jarlaczyk, Hubert Rybczyński oraz Zuzanna Wełniak, którzy ukończyli projekt społeczny pod nazwą Sport4Health (ze wsparciem Maksyma Lipieńskiego – ucznia II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu). Uczniów do udziału w Olimpiadzie przygotowała nauczycielka podstaw przedsiębiorczości pani Edyta Kończal, która towarzyszyła im podczas wizyty w Warszawie.

Warto wspomnieć, iż w bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do udziału w przedsięwzięciu pod nazwą ZWOLNIENI Z TEORII. Olimpiada Zwolnieni
z Teorii to inicjatywa, w której uczniowie działają w grupie znajomych, realizując projekty społeczne. Dzięki podejmowaniu własnych inicjatyw uczniowie zdobywają doświadczenie menedżerskie oraz mają możliwość uzyskać międzynarodowy certyfikat zgodny ze standardami amerykańskiego Instytutu Project Management Institute. Dzięki temu rozwijają kompetencje przydatne na rynku pracy, takie jak krytyczne myślenie i kreatywne rozwiązywanie problemów.

FINAŁ OLIMPIADY ZWOLNIENI Z TEORII