29 maja 2024

W dniu 23 maja 2024 r. na warszawskim Służewcu miał miejsce finał Ogólnopolskiej Olimpiady Projektow Społecznych Zwolnieni z Teorii. W gronie finalistów Olimpiady znaleźli się przedstawiciele Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Mogilnie w składzie: Jagoda Jarlaczyk, Maria Nowacka oraz Julia Polak, którzy ukończyli projekt społeczny pod nazwą Dance with Us oraz przedstawiciele Technikum Ekonomicznego: Zofia Adamska, Filip Czerwiński, Igor Kędzierski i Antonina Zielińska realizujący projekt SafeKid – Bezpieczni w Necie. Uczniów do udziału w Olimpiadzie zainspirowały nauczycielki przedmiotów ekonomicznych: p. Edyta Kończal i p. Anna Mozgowiec, która także towarzyszyła im podczas wizyty w Warszawie.

Warto wspomnieć, iż w bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz czwarty przystąpiła do udziału w przedsięwzięciu pod nazwą ZWOLNIENI Z TEORII. Olimpiada Zwolnieni z Teorii to inicjatywa, w której uczniowie działają w grupie znajomych, realizując projekty społeczne. Wcielając w życie własne inicjatywy, uczniowie zdobywają doświadczenie menedżerskie oraz mają możliwość uzyskać międzynarodowy certyfikat zgodny ze standardami amerykańskiego Instytutu Project Management Institute. Dzięki temu rozwijają kompetencje przydatne na rynku pracy takie jak krytyczne myślenie i kreatywne rozwiązywanie problemów. Tegoroczny finał obfitował także w wiele ciekawych eventów i inicjatyw dla finalistów.

FINAŁ OLIMPIADY ZWOLNIENI Z TEORII