21 marca 2024

19 marca w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do grona pięciu najlepszych szkół w województwie kujawsko-pomorskim obok reprezentantek z Bydgoszczy, Grudziądza, Tucholi i Ciechocinka zakwalifikowały się siatkarki z Zespołu Szkół w Mogilnie.

Na tym etapie mecze odbywały się systemem każdy z każdym. Po zaciętych, pełnej sportowej, siatkarskiej walki rozgrywkach najlepszą drużyną okazał się Pałac Bydgoszcz, który wygrał wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęło LO z Tucholi, które w półfinałach pokonało LO ze Świecia. Trzecie miejsce zajęło LO z Grudziądza, które pokonało Toruń. Nasze zawodniczki podobnie jak w zeszłym roku zajęły czwarte miejsce. Piąte miejsce przypadło szkole z Ciechocinka.

Na uroczystym zakończeniu kapitan naszej drużyny Gabrysia Pankowska odebrała puchar i nagrody rzeczowe. Pani Prezes Szkolnego Związku Sportowego pogratulowała wszystkim siatkarkom i życzyła, abyśmy się spotkali w finałach w przyszłym roku szkolnym.

„W zawodach grały zawodniczki z 2. i 3. klasy, więc za rok będziemy znowu walczyć o medale. Znalezienie się w finale wojewódzkim to wielki sukces okupiony latami ciężkiej pracy siatkarek” – powiedziała trener drużyny, pani Sława Długokęcka.

Finał Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt