DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Finalistki V edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska – Szwecja, między rywalizacją i współpracą”

W V edycji Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej „Polska – Szwecja, między rywalizacją i współpracą” w gronie finalistek znalazły się trzy uczennice z Zespołu Szkół w Mogilnie: Dominika Bujak z kl. I a LO, Aleksandra Heinich z kl. II b LOG i Zuzanna Janus z kl. II b LOP.

Organizatorem głównym jubileuszowej edycji tego konkursu był Oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Zygmunta Kwiatkowskiego w Golubiu-Dobrzyniu.

Uczennice indywidualnie przygotowały badawcze prace pisemne. Dominika wybrała temat: „Zespół ABBA i jego muzyka w Polsce – wczoraj i dziś”, Ola: „Jan Kazimierz Waza – najgorszy król elekcyjny w historii Polski czy ofiara złotej wolności szlacheckiej?”, natomiast Zuzia zajęła się zagadnieniem: „Polscy nobliści – polemiki, dyskusje, dylematy wokół przyznania nagrody”.

Warto dodać, że każda z finalistek interesuje się historią i zagadnieniami społecznymi. Ola i Dominika w tym roku szkolnym brały także udział w „Lidze Starożytniczej” – cyklu wykładów historyczno-literackich prowadzonych przez UMK w Toruniu.

Opiekę nad konkursowymi zmaganiami uczennic sprawowała pani Renata Lepsza.

25 czerwca 2021