SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

Ich pasją jest historia
Ich pasją jest historia
 
Uczennica klasy III b LOG Aleksandra Heinich i Korneliusz Powała z klasy III b LOP reprezentowali Zespół Szkół w Mogilnie w olimpijskich zmaganiach z wiedzy historycznej na etapie okręgowym.
 
Ola wzięła udział w ogólnopolskiej LXVIII Olimpiadzie Historycznej organizowanej od wielu lat przez Polskie Towarzystwo Historyczne. W pierwszym etapie napisała pracę z wiedzy antycznej na temat, który brzmiał: „Rozważ wpływ religii na życie polityczne, społeczne i kulturalne starożytnej Grecji i Rzymu” i po części ustnej, jako jedyna ze szkoły, awansowała do etapu okręgowego. W Toruniu wybrała temat z epoki nowożytnej i przedstawiła wpływ odkryć geograficznych XV/XVI w. na społeczeństwo, gospodarkę i kulturę Starego i Nowego Świata.
 
Korneliusz z kolei wybrał ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Historycznej organizowaną przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku. Na etapie szkolnym zdobył najwyższą liczbę punktów z wiedzy testowej spośród grona dwudziestu pięciu uczestników. Uczeń w części drugiej, która odbyła się w II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, musiał rozwiązać test z wiedzy obejmującej cały zakres historii Polski i powszechnej na poziomie rozszerzonym.
 
Opiekunem merytorycznym Oli i Korneliusza jest ich nauczycielka historii, pani Renata Lepsza.

 

11 marca 2022