DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Ich pasją jest historia

Uczennica klasy III b LOG Aleksandra Heinich i Korneliusz Powała z klasy III b LOP reprezentowali Zespół Szkół w Mogilnie w olimpijskich zmaganiach z wiedzy historycznej na etapie okręgowym.

Ola wzięła udział w ogólnopolskiej LXVIII Olimpiadzie Historycznej organizowanej od wielu lat przez Polskie Towarzystwo Historyczne. W pierwszym etapie napisała pracę z wiedzy antycznej na temat, który brzmiał: „Rozważ wpływ religii na życie polityczne, społeczne i kulturalne starożytnej Grecji i Rzymu” i po części ustnej, jako jedyna ze szkoły, awansowała do etapu okręgowego. W Toruniu wybrała temat z epoki nowożytnej i przedstawiła wpływ odkryć geograficznych XV/XVI w. na społeczeństwo, gospodarkę i kulturę Starego i Nowego Świata.

Korneliusz z kolei wybrał ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy Historycznej organizowaną przez Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku. Na etapie szkolnym zdobył najwyższą liczbę punktów z wiedzy testowej spośród grona dwudziestu pięciu uczestników. Uczeń w części drugiej, która odbyła się w II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, musiał rozwiązać test z wiedzy obejmującej cały zakres historii Polski i powszechnej na poziomie rozszerzonym.

Opiekunem merytorycznym Oli i Korneliusza jest ich nauczycielka historii, pani Renata Lepsza.

11 marca 2022