25 lutego 2020
II edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”

20 lutego w Zespole Szkół w Mogilnie odbyła się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”. W tym roku wydarzenie miało wyjątkowy wymiar, ponieważ na prośbę pana Dyrektora Zbigniewa Grzechowskiego honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Mogileński pan Bartosz Nowacki. Zmagania uczestników oceniały znane osobistości ze świata kultury i muzyki: Burmistrz Mogilna pan Leszek Duszyński, pani Alina Dobersztyn (przewodnicząca jury), Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie pan Zbigniew Grzechowski, pan Waldemar Krystkowiak, pan Wiktor Mazurkiewicz i pan Maciej Krystkowiak.  Za organizację konkursu odpowiadali nauczyciele z Zespołu Szkół w Mogilnie: pani Joanna Wieczorkowska, pani Ewelina Kulczak, pan Artur Czarnecki i pan Marcin Król.

W tym roku w konkursowych zmaganiach brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 z panią Dominiką Głowacką, ze Szkoły Podstawowej nr 3 z panią Eweliną Polińską, ze Szkoły Podstawowej w Gębicach z panią Ireną Głowińską, ze Szkoły Podstawowej w Janikowie z panią Karoliną Woźniak oraz ze Szkoły Podstawowej w Padniewie z panią Anną Nowacką.

Występujący rywalizowali w trzech kategoriach: szkoła podstawowa klasy 1-4, szkoła podstawowa klasy 5-8 oraz szkoła średnia.

W pierwszej kategorii zwyciężyła z utworem „If I ain’t you” Łucja Skowrońska ze Szkoły Podstawowej w Gębicach, drugie miejsce wyśpiewał duet ze Szkoły Podstawowej w Gębicach Łucja Skowrońska oraz Zuzanna Sokołowska „Shake it up” Taylor Swift. Wyróżnienie wśród najmłodszych uczestników otrzymała Julia Szałkowska ze Szkoły Podstawowej w Padniewie, która wykonała utwór  „Tomorrow” Alicii Keys.

W najliczniej reprezentowanej kategorii szkoła podstawowa klasy 5-8 zwycięzcą został uczeń Szkoły Podstawowej z Gębic Stanisław Wojtasiński, który przy własnym akompaniamencie wykonał utwór grupy One Direction „One thing”. Drugie miejsce zajęła grająca na ukulele piosenkę „Gossip Girl” Grace VanderWaal Julia Lorczak ze Szkoły Podstawowej nr 3. Ostatnie miejsce na podium wyśpiewała uczennica Szkoły Podstawowej w Gębicach Jagoda Kujawa, która zaprezentowała utwór „Wrecking ball” Miley Cyrus. Nie zabrakło również wyróżnień, które otrzymał duet ze Szkoły Podstawowej z Janikowa Marika Kisel i Hubert Kalwa wykonujący utwór „Beneath your beautiful” oraz uczennice Szkoły Podstawowej w Padniewie: Zuzanna Górna śpiewająca utwór Alana Walkera „Faded” i Zofia Stablewska prezentująca piosenkę Adele „Someone like you”.

W kategorii szkoła średnia pierwsze miejsce jury przyznało Nicole Czerwińskiej, która zaśpiewała utwór Julii Michaels i Seleny Gomez „Anxiety”. Drugie miejsce zajęła Sara Skorupińska, która wykonała utwór „Someone you loved” Lewisa Capaldi. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła Angelika Ciesielska z utworem „Put Your Head On My Shoulder” – Paul Anka. Wyjątkowym wyróżnieniem jury uhonorowało uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2 Maję Zielińską, która za wykonanie utworu Arethy Franklin „You make me feel like a natural woman” otrzymała Grand Prix II edycji konkursu „You can sing”.

W trakcie obrad jury odbył się quiz muzyczny, którego uczestnicy dostali drobne upominki. W tym roku data konkursu – Tłusty Czwartek, stworzyła również możliwość poczęstowania uczestników oraz opiekunów tradycyjnymi pączkami. Dziękujemy bardzo szanownym członkom jury, panu Dyrektorowi, opiekunom, uczestnikom za wspaniałą zabawę oraz wszystkim osobom, które pomogły w organizacji konkursu. Do zobaczenia za rok!

II edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”