24 czerwca 2021
II miejsce w XV ogólnopolskim konkursie historycznym na Apel Poległych

15 czerwca został rozstrzygnięty XV ogólnopolski konkurs historyczny na Apel Poległych. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie z Zespołu Szkół w Mogilnie: Anna Rogalska i Mateusz Maruszak z klasy II b LOP, którzy zajęli zespołowo II miejsce. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Dzieci Serc.

Temat tegorocznej edycji to: ,,Apel Poległych ku czci Dzieci i Młodocianych skrzywdzonych lub zamordowanych przez okupantów niemieckich i rosyjskich”. Ania i Mateusz przygotowali pod kierunkiem ich nauczycielki historii, pani Renaty Lepszej, apel upamiętniający dzieci zamordowane w czasie II wojny światowej w obozach koncentracyjnych i walce powstańczej.

Treść wyłonionego w Konkursie Apelu Poległych dodatkowo zostanie odczytana w dniu 2 października 2021r. podczas Zaduszek Narodowych na górze Matysce w Gminie Radziechowy – Wieprz.

Serdecznie gratulujemy!
II miejsce w XV ogólnopolskim konkursie historycznym na Apel Poległych