11 października 2017

INAUGURACJA WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH

 7 października br. pięcioro uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie: Nina Czechorowska, Katarzyna Szczepankiewicz, Natalia Sulińska, Justyna Niedziela i Szymon Łukowski wzięło udział w inauguracji XXVI Międzyszkolnych Regionalnych Warsztatów Dziennikarskich.

          Uroczystość odbyła się o godzinie 11:15 w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy. Całą galę inauguracyjną przeprowadził Mirosław Twaróg, czyli twórca i organizator warsztatów. 

W tym dniu dziennikarz i pedagog, Mirosław Twaróg otrzymał również Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Medal ten to dowód uznania za wieloletnią pracę na rzecz edukacji dziennikarskiej dzieci i młodzieży. Mirosław Twaróg od 25 lat prowadzi Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie. W tym roku po raz 26. uczestnicy warsztatów nauczą się poprawnie przygotowywać teksty informacyjne, dowiedzą się także na czym polega praca dziennikarza. Poznają także specyfikę pracy m.in. w radiu, czy telewizji.

  Uroczystość uświetnił występ Cezarego Fausta, który przedstawił repertuar poezji śpiewanej.

Warsztaty odbywać się będą 2 godziny w tygodniu (od października br. do czerwca 2018 r.) w Bydgoszczy. Patronuje im Stowarzyszenie Sympatyków Dziennikarstwa Młodzieżowego. Program warsztatów obejmuje m.in. doskonalenie sztuki pisania, analizy i interpretacji tekstu, przetwarzanie obserwacji, informacji i opinii w różne formy wypowiedzi medialnej oraz podstawy: tworzenia gazety, techniki radiowej i telewizyjnej. Ćwiczenia specjalistyczne poprowadzą dziennikarze i realizatorzy Rozgłośni PR Pomorza i Kujaw oraz Ośrodka Regionalnego TVP3 w Bydgoszczy. 

 

INAUGURACJA WARSZTATÓW DZIENNIKARSKICH

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE