13 marca 2023

13 marca 2023 r. w Zespole Szkół w Mogilnie została zainaugurowana wystawa, na której prezentowane są zdjęcia wykonane przez uczennice naszej szkoły, a także uczniów szkół ze Słowenii, Węgier i Włoch w ramach międzynarodowego, niemieckojęzycznego projektu eTwinning. Uroczystego otwarcie dokonał Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie pan Zbigniew Grzechowski, któremu towarzyszyli twórcy wystawy. Projekt zatytułowany jest Junge Leute geben nicht auf! (Młodzi ludzie się nie poddają!), sama wystawa natomiast powstała pod hasłem: Was gibt uns Kraft? (Co daje nam siłę?).

Prezentowane prace są pokłosiem kolejnego z projektowych zadań, które polegało na przedstawieniu przez młodzież z różnych krajów tego, skąd czerpią w swoim życiu siłę, co napędza ich do działania i jest oparciem w trudniejszych chwilach. Zdjęcia miały być dodatkowo opatrzone krótkim, trafnym podpisem w języku niemieckim. Celem wystaw zorganizowanych w każdej ze szkół uczestniczących w projekcie jest między innymi kształtowanie kompetencji międzykulturowych młodzieży, wzmacnianie postaw ciekawości świata i otwartości na innych, ćwiczenie umiejętności językowych, a także inspirowanie do wszechstronnego rozwoju oraz budowania swojej wewnętrznej siły.

Autorkami prac reprezentujących naszą szkołę są: Kornelia Dąbek (kl. III c LO), Wiktoria Fredyk (kl. IV a LO), Joanna Kobielska (kl. III a LO), Eliza Nowak (kl. II a LO), Nikola Nowak (kl. III a LO), Marika Łuczak (kl. III c LO), Julia Piątek (kl. II a LO), Zuzanna Wiśniewska (kl. IV a LO) i Martyna Wojtasińska (kl. III a LO). Projekt koordynują nauczycielki języka niemieckiego panie Magdalena Karamucka-Marcinkiewicz i Ewelina Zych.

Wystawę można oglądać w budynku Zespołu Szkół w Mogilnie na holu na pierwszym piętrze. Istnieje także możliwość oddania głosu w konkursie o nagrodę publiczności na wybraną pracę spośród tych, które przygotowały uczennice naszej szkoły.

Zapraszamy do oglądania, a twórcom wystawy gratulujemy!

Inauguracja wystawy w ramach międzynarodowego projektu eTwinning