DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Jędrzej Wolski wyróżniony w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim

Jędrzej Wolski z klasy III a LO  Zespołu Szkół w Mogilnie otrzymał wyróżnienie w  Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim „Trzech poetów”.

W sobotę 23 października 2021r. odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Trzech poetów”.

Uczestnicy zmagań prezentowali wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Różewicza i Cypriana Kamila Norwida – Patronów roku 2021.  Najlepszych recytatorów oceniało jury w składzie: Karolina Kasprzak - aktorka i scenarzystka, Małgorzata Wojciechowska -  polonistka i instruktorka Młodzieżowego Domu Kultury w Inowrocławiu oraz Paweł Gilewski – aktor Teatru Polskiego im. H. Konieczki w Bydgoszczy. Jędrzej Wolski recytował fragmenty utworu Cypriana Kamila Norwida pt. „Fortepian Szopena”. W zmaganiach oprócz wyróżnionego Jędrzeja Wolskiego brali też udział uczniowie Zespołu Szkół – Nikola Kozicka (IIIcLOP) i Paweł Sparniuk (IIIaLOG).

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Inowrocławiu pod Honorowym Patronatem Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Elżbiety Piniewskiej, Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej i Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy. Fundatorami nagród w konkursie byli: Sejmik Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu, Urząd Miasta Inowrocławia i Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
28 października 2021