02 marca 2023

Ostatni dzień lutego w Zespole Szkół w Mogilnie był niezmiernie radosny, a wszystko za sprawą Pierwszej Edycji Joke Show. Do udziału w szkolnym stand-upie zgłosiło się wielu, ale tylko nieliczni, odważni wystąpili.

Stand-up to trudna sztuka, ale uczestnicy stanęli na wysokości zadania, przygotowali skecze i profesjonalnie przedstawili je na szkolnej scenie przed wymagającą publicznością złożoną z rówieśników. Event poprowadził Karol Nawrot, absolwent Zespołu Szkół w Mogilnie oraz wieloletni członek i założyciel kabaretu „NIN”. Jak na prawdziwego showmana przystało, nie zabrakło żartów i charyzmatycznych zapowiedzi każdego z uczestników. Uroczystego otwarcia Pierwszej Edycji Joke Show dokonał dyrektor szkoły pan Zbigniew Grzechowski.

Uczestnicy swoim nietuzinkowym poczuciem humoru rozbawili publiczność i otrzymali owacje na stojąco. Po burzliwych obradach jury w składzie: dyrektor Zbigniew Grzechowski, polonistka Anna Praczyk, pedagog Anna Guźniczak i przedstawicielka uczniów Małgorzata Socha przyznało tytuł Jokera 2023 oraz Nagrodę Publiczności Kajetanowi Zareckiemu. Jakub Kowalski oraz Daniel Siech ex aequo zajęli drugie miejsce. Dyrektor szkoły wręczył uczestnikom konkursu nagrody i pogratulował wspaniałych występów.

Organizatorem eventu była pomoc psychologiczno-pedagogiczna w składzie: Anna Guźniczak, Iwona Ciesielska, Anna Wojtasińska-Tokarczyk, Anna Przybylska, Małgorzata Król.

Po występach uczestników Joke Show na scenę wkroczył kabaret szkolny w składzie: Marika Łuczak, Hubert Rybczyński i Tina Skowron. Uczniowie zaprezentowali skecz „Pociąg do literatury”, który rozbawił jury i publiczność do łez. Grupa została przygotowana przez polonistów: Kingę Gąskę, Piotra Perzynę i Annę Praczyk.

Joke Show