21 października 2022

Tradycyjnie uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie już kolejny raz włączają się w kampanię społeczną „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”. W środę 12.10.2022 r. młodzież z klas II TEBD, II TRG, I TG oraz I e LO spotkała się z panią Katarzyną Głowacką, która przyjechała do nas z psem przewodnikiem o imieniu Marat.

 

Pani Katarzyna Głowacka jest osobą niewidomą, a pies pomaga jej w codziennym życiu. Spotkanie rozpoczęło się projekcją filmu, który ukazywał bariery, z jakimi spotykają się niewidomi oraz prezentował sposoby udzielania im pomocy.

 

Z opowieści pani Kasi uczniowie dowiedzieli się, jak osoby niewidome czytają książki, jak piszą i rysują oraz jak radzą sobie w codziennym życiu. Uczniowie mieli też możliwość zapoznać się ze sprzętem, którym niewidomi i słabowidzący się posługują, np. linijki, książki, telefon, tabliczki do pisania.

 

Największe jednak zainteresowanie i zachwyt budził pies przewodnik. Młodzież dowiedziała się, jak ważną rolę odgrywa on w życiu osoby niepełnosprawnej. Marat zaprezentował szereg umiejętności, które ułatwiają życie osobie niewidomej.

 

W dzisiejszej, trudnej rzeczywistości potrzebna jest empatia i tolerancja, zrozumienie, zauważenie potrzeb innego człowieka. Mamy nadzieję, że to spotkanie było dla naszych uczniów ważną lekcją życia społecznego.

 

Kampania społeczna „Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie”

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE