12 czerwca 2024

7 czerwca w Toruniu odbył się Kujawsko-Pomorski Finał Licealiady w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców. W obydwóch kategoriach wzięło udział po trzynaście drużyn. Zespół Szkół w Mogilnie na turnieju reprezentowały w kategorii dziewcząt Gabrysia Pankowska, Amelia Leśna i Amelia Szymańska. Ich trenerem jest pani Sława Długokęcka. Natomiast w kategorii chłopców Zespół Szkół w Mogilnie reprezentowali Maciej Suszek, Wiktor Maliński i Sebastian Woźniewicz. Ich trenerem jest pani Joanna Malczewska. Ostatecznie obydwie drużyny z Mogilna zajęły 7. miejsca w województwie.

Siatkówka Plażowa Dziewcząt

Mistrzem została drużyna z ZS w Tucholi. Drugi był zespół z Grudziądza. To właśnie z tym zespołem zawodniczki z ZS Mogilno przegrały 14:16 w meczu o awans do finału. 3. i 4. miejsca zajęły drużyny z Chełmna i Świecia. Dziewczęta ostatecznie uplasowały się na 7. miejscu.

„W tym roku nie udało nam się zdobyć medalu, ale dałyśmy z siebie wszystko. Wracamy bogatsze o kolejne doświadczenia i będziemy próbowały walczyć o medale za rok” – powiedziała pani Sława Długokęcka.

Siatkówka Plażowa Chłopców

1. miejsce wywalczyło LO z Grudziądza, 2. ZS z Nakła nad Notecią, 3. drużyna z Torunia, a 4. z Tucholi. Po zaciętych zmaganiach drużyna z Mogilna zajęła 7. miejsce