23 kwietnia 2024
Już kolejny raz uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie organizują działania w celu szerzenia wiedzy na temat autyzmu. Dnia 18.04.2024r. pan dyrektor Zbigniew Grzechowski otworzył uroczyste spotkanie w auli szkolnej dotyczące obchodów Miesiąca Świadomości Autyzmu.
 
Pan dyrektor podkreślił rolę postawy każdego z nas wobec innych, postawy zrozumienia empatii i sympatii do drugiego człowieka. Każdy ma prawo być wyjątkowy i niepowtarzalny. Osoby ze spektrum autyzmu szczególnie potrzebują tego od nas, osób neurotypowych. Pan dyrektor powitał również gościa – panią Grażynę Rosłaniec – mamę Wiktorii, osoby ze spektrum.
 
Pani Grażyna podzieliła się z młodzieżą swoimi osobistymi doświadczeniami, wspominała trudne chwile w uspołecznianiu swego dziecka i czasami negatywną postawę i brak zrozumienia z strony innych względem autyzmu. Mówiła także, jak marzenia się spełniają i jak Wiktoria rozwinęła swoje umiejętności, talenty, swoją samodzielność na co dzień. Jednocześnie prosiła o współodczuwanie z osobami ze spektrum autyzmu. Uczniowie obejrzeli także nagranie na TikToku samej Wiktorii, w którym mówi, że osoby ze spektrum potrzebują szacunku i akceptacji na co dzień, nie tylko w ten jeden dzień. A szacunek i akceptacja według Wiktorii jest jak oddech …
 
Tego dnia uczniowie, wolontariusze zorganizowali i chętnie włączyli się w charytatywny  kiermasz „niebieskich muffinek”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup pomocy plastycznych dla dzieci ze spektrum ze Stowarzyszenia „Niebieskie Serducho”, którego prezesem jest pani Grażyna Rosłaniec.  
 
 

 

KWIECIEŃ – MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE