w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

LEKCJE Z ZUS

Zespół Szkół w Mogilnie już po raz siódmy bierze udział w projekcie „Lekcje z ZUS” realizowanym we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W przedsięwzięcie zaangażowano 165 uczniów z Technikum Ekonomicznego, Technikum Reklamy, Technikum Organizacji Reklamy oraz Liceum Ogólnokształcącego.

Pierwsze zajęcia odbyły się w tradycyjnej, stacjonarnej formie, natomiast teraz, ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, uczniowie kontynuują naukę on-line. Podczas zdalnej realizacji projektu mogą skorzystać z przekazanych im materiałów oraz uzyskać informacje od nauczycieli zaangażowanych w projekt czy też obejrzeć filmy dydaktyczne przygotowane przez ZUS.

Młodzież ma w ten sposób zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi ubezpieczeń społecznych. Udział w projekcie „Lekcje z ZUS” jest powiązanyz udziałem chętnych uczniów w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, której I etap zaplanowano na 7 grudnia. Projekt prowadzą nauczyciele przedmiotów ekonomicznych pani Małgorzata Ledwożyw, pani Małgorzata Konieczka, pani Edyta Kończal, pani Emilia Jankowska, pani Magdalena Kopeć-Bernaciak, pan Marcin Wietrzykowski.

10 listopada 2020