w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Literacki sukces Weroniki Kobielskiej

Weronika Kobielska uczennica klasy 1 CG LO z Zespołu Szkół w Mogilnie zajęła III miejsce w III Wojewódzkim Konkursie Literackim im. Tadeusza Nowakowskiego „Urzeczenia bydgoskie”.

Uroczystego wręczenia dyplomu oraz nagrody uczennicy dokonał pan Zbigniew Grzechowski, dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie.

Weronika napisała utwór liryczny pt.: „Ojczyzna Bydgoszcz”. Została laureatką konkursu w kategorii język polski. Zadaniem uczestników było przedstawienie pracy stanowiącej impresję na temat Bydgoszczy i okolic lub twórczości czy działalności Tadeusza Nowakowskiego.

W zmaganiach konkursowych brali uczniowie z różnych szkół województwa kujawsko-pomorskiego: z Bydgoszczy, Torunia, Słębowa czy Białych Błot, więc tym bardziej cieszy, że praca uczennicy z Zespołu Szkół w Mogilnie zyskała uznanie jury.

Nauczycielką języka polskiego utalentowanej uczennicy jest pani Kinga Gąska.

04 grudnia 2019