w roku szkolnym 2019_2020

MOBILNY DOSTĘP

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Mają dużą wiedzę o antyku

Uczennice klasy II c LO: Sara Cienguszewska, Dominika Kantorska, Julia Ratajewska, Wiktoria Karzycka i Jagoda Zarychta w roku szkolnym 2017/2018 brały udział konkursie wojewódzkim „Liga starożytnicza”, za który otrzymały certyfikaty potwierdzające zaliczenie z wyróżnieniem zajęć kończących się testem podsumowującym.

„Liga starożytnicza”, organizowana przez Katedrę Filologii Klasycznej UMK, Koło Toruńskie Polskiego Towarzystwa Filologicznego oraz Fundację Traditio Europae, to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o kulturze antycznej, rozbudzanie i pogłębianie zainteresowań antykiem oraz kształtowanie wśród młodzieży świadomości wspólnej tradycji europejskiej.

Spotkania w ramach „Ligi starożytniczej” odbywały się w jedną sobotę każdego miesiąca od października do maja (z wyjątkiem grudnia). Zajęcia warsztatowe i wykłady były prowadzone przez pracowników wyższych uczelni i wymagały od uczniów przygotowania materiałów z historii i literatury na poziomie rozszerzonym. Opiekunem dziewczyn z Zespołu Szkół w Mogilnie była pani Renata Lepsza.

13 czerwca 2018