w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza w Zespole Szkół w Mogilnie

5 grudnia w Zespole Szkół w Mogilnie obchodzono Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Tego dnia doceniono bezinteresowną pracę i zaangażowanie uczniów – wolontariuszy, którzy od kilku lat działają na rzecz dzieci z Przedszkola nr 3 w Mogilnie oraz wychowanków Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach.

Z okazji tego święta w Zespole Szkół w Mogilnie obyło się spotkanie z panią Małgorzatą Domańską Dyrektorem Przedszkola, nauczycielem wspomagającym panią Marią Borzymowską oraz wdzięcznymi dziećmi, które pięknymi kwiatami podziękowały wolontariuszom za ich dobre serce.

Uczniowie mieli okazję podzielić się z panią Dyrektor swoimi przemyśleniami, emocjami wynikającymi z doświadczeń i podejmowanych działań w obu placówkach.  Mogli również porozmawia i zapytać panią Domańską o wiele interesujących ich tematów związanych z wolontariatem, integracją, pracą w przedszkolu z dziećmi, a także poznać zdanie, przemyślenia i wnioski pani Dyrektor na temat ich dotychczasowych działań i pracy wolontariackiej.

Uczniowie otrzymali wiele cennych wskazówek, które na pewno pomogą im być jeszcze lepszymi wolontariuszami, ale przede wszystkim dobrymi ludźmi. Spotkanie zakończono uroczystym wręczeniem podziękowań dla każdego z wolontariuszy.

07 grudnia 2017