09 stycznia 2024

20 grudnia w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się międzyklasowy turniej koszykówki 3x3. Do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn męskich i mieszanych. Każda drużyna składała się z uczniów jednej klasy. Mecze rozgrywano zgodnie z przepisami gry w koszykówkę 3x3, spotkania trwały po 8 minut lub do zdobycia przez jedną z drużyn 11 punktów.

Najpierw rozegrano fazę grupową, po której 8 najlepszych ekip utworzyło pary ćwierćfinałowe:

1. DRANIE (M. Sobczak, A. Boiński, M. Bolewski, A. Cegiel) – DROGOWCY (A. Jankowski, B. Marczak, S. Lesiczka, B. Waliszewski) 7:2

1. BULLS (A. Winkiel, Ł. Smorczyński, B. Olszak, j. Ozimek) – BYLE CO (J. Januchowski, j. Ciabach, M. Górny, J. Ferenc) 0:4

1. ALBERTOS (M. Rząd, S. Graczyk, B. Pawenda, M. Kopiński) – HURAGAN (J. Kędzierski, B. Sidorowicz, M. Zellek, K. Marczewski) 3:1

1. (M. Wierzbicki, K. Kocierz, P. Superczyński, M. Głowski) – SZYMAŃSKA I SPÓŁKA (A. Szymańska, A. Gryboś, Z. Koziej, P. Korpik) 7:5

Półfinały:

ZIMNE DRANIE – BYLE CO 3:0

LOS ALBERTOS – WOJTKI 11:0

o 3 miejsce:

WOJTKI – BYLE CO 9:1

FINAŁ

ZIMNE DRANIE – LOS ALBERTOS 5:4

Zwycięzcami tego emocjonującego turnieju zostali chłopcy z drużyny „Zimne Dranie”. Warto dodać, że na ćwierćfinale zakończyła rozgrywki drużyna, która w swoim składzie miała trzy dziewczyny (medalistki wojewódzkiej licealiady w koszykówce 3x3) i jak równy z równym rywalizowała z drużynami chłopców.

Organizatorem i sędzią turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego pan Tomasz Wonorski. W organizacji turnieju pomagali również uczniowie klasy I e LO sportowo-instruktorskiej: Kornelia Filipiak, Gabriela Chrząściel, Milena Kabacińska, Patryk Kaczmarek, Wojtek Hewner oraz Mikołaj Michalak.

Międzyklasowy turniej koszykówki 3x3