09 marca 2023

23 lutego w Zespole Szkół w Mogilnie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją.  Celem tej inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcanie do korzystania z pomocy specjalistów w celu diagnozy i podjęcia leczenia. Solidaryzujemy się z osobami chorymi na depresję, dlatego ten dzień jest dla nas ważny. Tym bardziej, że w obecnych czasach choruje na nią wielu młodych ludzi, a choroba ta jest podstępna i wyniszczająca.

Nasi uczniowie tego dnia i w kolejne mogli skorzystać z ławeczki na „poprawę nastroju”, która jest jednocześnie symbolem faktu, że chorobę można leczyć i czuć się dobrze. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży i nauczycieli cieszyły się tzw. dobre myśli, czyli wylosowane karteczki z pozytywnymi, dobrymi słowami, które można było zachować lub podarować innej osobie. Podczas godzin wychowawczych lub spotkań warsztatowych klas z psychologiem lub pedagogami szkolnymi będzie dodatkowo omawiana ta tematyka.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ