07 grudnia 2022
W Zespole Szkół w Mogilnie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Wzięło w nim udział aż 38 drużyn siatkarskich! Mecze rozgrywane były w kategorii damskiej i męskiej.

„Zainteresowanie zawodami przeszło nasze oczekiwania, a jednocześnie sprawiło nam wiele radości, bo pokazało, że uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie kochają i uwielbiają grać w siatkówkę. Sport to najlepsza inwestycja, a siatkówka to najpiękniejsza gra zespołowa” – powiedziała pani Sława Długokęcka.

Po dwóch dniach zmagań siatkarskich 1. miejsce wywalczyła klasa 2 c LO na czele z kapitanem Gabrysią Pankowską. 2. miejsce zajęła klasa 4 b LO z kapitanem Agnieszką Lewandowską, a 3. miejsce, po zaciętej walce z 4 TER, zdobyła 4 a LO z Olą Podolską w roli głównej. Natomiast wśród chłopców 1. miejsce zajęła klasa 3 TBD, 2. miejsce 4TBDP, a 3. miejsce – klasa 4TE.

Pamiątkowe dyplomy i puchary wręczyli wicedyrektor pan Marcin Wietrzykowski i organizatorzy turnieju. Duże brawa i  gratulacje  należą się wszystkim zawodnikom turnieju!

Podsumowując Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej, pani Sława Długokęcka podziękowała młodzieży za liczny udział w zawodach i powiedziała, że turniej na stałe wpisuje się w kalendarz imprez sportowych w Zespole Szkół w Mogilnie. Zaprosiła także całą społeczność sportową na najbliższy mecz Sokoła Mogilno 1. ligi piłki siatkowej w Mogilnie, który odbędzie się w sobotę o godzinie 18.00.

Zdjęcia, które znajdują się pod poniższym linkiem są autorstwa naszych uczennic: Wiktorii Zbieranek i Kingi Szymańskiej.