13 czerwca 2018

Mistrzowie ortografii

 

12 czerwca br. Katarzyna Ratajewska z kl. 1 b LO, Barbara Rydwelska z kl. 1 TI/TBD oraz Zuzanna Michalska z kl. 2 c LO reprezentowały Zespół Szkół w Mogilnie w XIX Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Dyktando odbyło się w Liceum Ogólnokształcącym w Strzelnie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych drugie miejsce zajęła Zuzanna Michalska, a trzecie Katarzyna Ratajewska.

 

Uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powitali pani Arleta Marciniak wicedyrektor Zespołu Szkół w Strzelnie i organizatorka konkursu pani Dorota Czarnecka.

 

Młodzież pisała dyktando przygotowane przez doradców metodycznych Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy panią Małgorzatę Acalską oraz Annę Nakielską-Kowalską. Tekst dyktowała pani Magdalena Walkowiak. Prace sprawdzali nauczyciele języka polskiego: pani Dorota Czarnecka – przewodnicząca komisji, pani Magdalena Walkowiak i pani Kinga Gąska.

 

Po sprawdzeniu i zweryfikowaniu prac okazało się, że drugie i trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęły uczennice z Zespołu Szkół w Mogilnie: Zuzanna Michalska i Katarzyna Ratajewska. Uroczystego wręczenia dyplomów oraz nagród dokonał pan Piotr Cieślik dyrektor Zespołu Szkół w Strzelnie i pan Andrzej Konieczka Naczelnik Wydziału Oświaty, Wychowania, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu.

Uczniów Zespołu Szkół w Mogilnie do startu w konkursie przygotowali nauczyciele języka polskiego pan Piotr Perzyna, pani Małgorzata Łaganowska i pani Kinga Gąska. Udział młodzieży z Zespołu Szkół w Mogilnie w konkursie powiatowym poprzedził dwuetapowy konkurs szkolny, który miał na celu zachęcić młodzież do rozwijania swoich umiejętności, wskazać, jak ważne jest poprawne pisanie i wyłonić ortograficzne talenty.

Mistrzowie ortografii

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE