DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft

Można pomylić z prawdziwością

5 czerwca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie z klasy I b LO o nachyleniu politechnicznym brali udział w wykładzie na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Był to kolejny i jednocześnie ostatni w tym roku szkolnym wykład dla młodzieży z cyklu „Po indeks z Pitagorasem”.

Pan dr Andrzej Wójtowicz, pracownik Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu wygłosił wykład zatytułowany „Można pomylić z prawdziwością – najnowsze osiągnięcia w dziedzinie widzenia komputerowego”.

Naukowiec zwrócił uwagę, że przez ostatnie lata byliśmy świadkami dynamicznego rozwoju wielu dziedzin sztucznej inteligencji. Dzięki najnowszym wynikom w obszarze uczenia maszynowego oraz widzenia komputerowego możemy coraz sprytniej manipulować obrazem wideo i towarzyszącym mu dźwiękiem. Podczas wykładu uczniowie zobaczyli, jak osiągnięcia z ostatnich trzech lat mogą wpłynąć na produkcję i rozprzestrzenianie tzw. fake news, w szczególności w mediach społecznościowych.

Wykłady popularnonaukowe dla młodzieży odbywają się w ramach projektu „Potęga matematyki 2017” współfinansowanego przez Miasto Poznań, a realizowanego na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu. Po wykładzie młodzież w towarzystwie studentów WMiI zwiedziła Wydział.

Wyjazd zorganizowała  pani Małgorzata Jaszcz – nauczyciel matematyki Zespole Szkół w Mogilnie.

21 czerwca 2018