w roku szkolnym 2019_2020

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Nagrodzeni w konkursach Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej

W ramach działań edukacyjnych Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu zostały przygotowane i przeprowadzone dwa konkursy o tematyce społeczno-prawnej dla szkół ponadpodstawowych.

Pierwszy konkurs pod hasłem  „Zagrożenia i problemy współczesnego świata” polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej przedstawiającej konflikty i problemy, z jakimi boryka się obecnie społeczeństwo globalne. Jak poinformował nas koordynator RODM pan  dr Jan Wiśniewski, w tej kategorii pierwszą nagrodę zdobył uczeń Zespołu Szkół w Mogilnie  Jan Grzechowski z kl. I a LOG, a drugie miejsce zajął również uczeń naszej szkoły  Jakub Chudyk z kl. II c LO. Natomiast    Maciej AndrzejewskiPaulina Kowalczyk i  Zuzanna Janus z Zespołu Szkół w Mogilnie otrzymali wyróżnienia.

Drugi konkurs pod hasłem  „Prawa człowieka we współczesnym świecie” polegał na przygotowaniu plakatu będącego własną interpretacją konkursowego hasła. W pierwszej trójce nagrodzonych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie:  Marika Domachowska z kl. I c LOG (pierwsze miejsce),  Kinga Zielińska z kl. I d LOG (drugie miejsce) i  Paulina Ukleja z kl. I a LOG (trzecie miejsce). Trzy osoby także z naszej szkoły otrzymały w tej kategorii wyróżnienia, a są to:  Jan Grzechowski,  Wiktoria Fredyk i  Paulina Kowalczyk.

Do startu w konkursowych zmaganiach uczniowie zostali zainspirowani przez panią Joannę Głowską-Dybicz, panią Dorotę Kostyrę i panią Renatę Lepszą.

Na laureatów  i wyróżnionych w obu konkursach już czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Warto też dodać, że ta konkursowa inicjatywa  RODM w Toruniu została objęta honorowym  patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.

20 kwietnia 2020