05 września 2022

3 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania. To ogólnopolska akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. mająca na celu promować czytelnictwo i polską literaturę. W tym roku uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

 

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie pani Maria Kotlińska przywitała zgromadzonych gości oraz przybliżyła ideę Narodowego Czytania. Tradycyjnie odtworzono film, na którym Para Prezydencka czyta fragment utworu.

 

Lektorami w tym roku szkolnym byli: Jagoda Jarlaczyk, Maria Nowacka, Amelia Szymańska, Wiktoria Stefańska, Maja Wiśniewska, Marika Dziurzyńska, Maja Woźniak, Hubert Rybczyński, Marika Łuczak, Maciej Andrzejewski, Marek Woźniak i Adrian Staszak. Konkurs czytelniczy, do którego pytania przygotowała pani Adrianna Radek, poprowadzili Sandra Kupś i Hubert Chmielarczyk.

 

Głośne czytanie urozmaicił występ muzyczny Wiktora Mazurkiewicza i Szymona, którzy zaprezentowali własne aranżacje utworów tematycznie nawiązujących do motywów istotnych w romantyzmie.

 

Kostiumy z epoki przygotowała pani Lucyna Gmaj-Szklarek. O piękną scenografię zadbała Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie. Uczniów przygotowali pan Piotr Perzyna i pani Kinga Gąska, nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie.

Narodowe Czytanie 2022

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE