10 września 2023

9 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mogilnie odbyła się 12. edycja Narodowego Czytania. Tradycyjnie już wzięli w niej udział uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie, którzy czytali fragmenty „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

 

Mieszkańców Mogilna i okolic zgromadzonych w sali konferencyjnej powitała pani Maria Kotlińska Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. Narodowe Czytanie rozpoczęło się od wysłuchania pary prezydenckiej czytającej fragment utworu. Następnie głos zabrali uczniowie: Amelia Szymańska, Jagoda Jarlaczyk, Marika Dziurzyńska, Maja Woźniak, Marika Łuczak, Zofia Koziej, Bartosz Owczarzak, Weronika Kukurenda oraz absolwenci Zespołu Szkół w Mogilnie Hubert Chmielarczyk i Mateusz Maruszak.

 

Konkurs czytelniczy, do którego pytania przygotowała pani Adrianna Radek, poprowadzili Małgorzata Socha i Jakub Wiśniewski z Zespołu Szkół w Mogilnie. Kostiumy z epoki udostępniła młodzieży pani Lucyna Gmaj-Szklarek. O piękną scenografię zadbali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie. Obsługą fotograficzną i wideo całego przedsięwzięcia zajął się pan Grzegorz Kożański.

 

Uczniów przygotowali pan Piotr Perzyna i pani Kinga Gąska, nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie.

 

 

 

Narodowe Czytanie 2023

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE