21 listopada 2019

Narodowe Święto Niepodległości

 

12 listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Mogilnie uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji 101. rocznicy Dnia Niepodległości.

 

Młodzież przygotowała program artystyczny wzbogacony o informacje z historii Polski od 1772 roku do zakończenia  I wojny światowej. W klimat ważnych wydarzeń historycznych wprowadziły wiersze i piosenki patriotyczne oraz wspomnienia i komentarze. Deklaracją naszego patriotyzmu stało się wspólne odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” i „Roty”.

 

Niezwykłą lekcją historii był dla wszystkich wykład dr. Jana Wiśniewskiego, koordynatora Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu. Dotyczył on gospodarczych, naukowych i politycznych osiągnięć II Rzeczypospolitej.

 

Dzień ten był dla społeczności szkolnej lekcją patriotyzmu, historii, dowodem pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

 

W programie  artystycznym wystąpili: Izabela Sip, Filip Turek, Milena Michalik, Weronika Tomczak, Aleksandra Cieślik, Karolina Domachowska, Michalina Ciesielska, Marta Krzewińska, Sara Skorupińska, Ola Ratajczak oraz Marcin Janus. 

 

Młodzież przygotowali nauczyciele: pani Małgorzata Łaganowska, pani Emilia Jankowska i pan Marcin Król.

 

Narodowe Święto Niepodległości

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE