SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

Nowe media nie mają przed nimi tajemnic
Nowe media nie mają przed nimi tajemnic
 
#zsmogilno #uam
 
 
 
Grupa czterdziestu dwóch uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie 6 marca br.  wzięła udział w konferencji naukowej „Media i konteksty” zorganizowanej przez Zakład Retoryki, Pragmalingwistyki i Dziennikarstwa z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 
Młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie odwiedziła zabytkowy budynek Collegium Maius, by wziąć udział w wykładach przygotowanych dla licealistów przez studentów I roku 2. stopnia filologii polskiej ze specjalności dziennikarstwo i PR. Organizatorem przedsięwzięcia z ramienia uczelni była pani profesor UAM dr hab. Agnieszka Kula, kierowniczka zakładu Retoryki, Pragmalingwistyki i Dziennikarstwa działającego w Instytucie Filologii Polskiej.
 
Uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę odgrywają hasztagi w komunikacji sieciowej, jak ważna jest mowa ciała w mediach (zarówno z perspektywy polskiej jak i chińskiej), dlaczego filmy commentary cieszą się coraz większą popularnością, a także co to jest clickbait. Prelegenci przeanalizowali zabiegi chętnie wykorzystywane przez nowe media. Omówili sposoby na przyciąganie uwagi odbiorcy, zwiększanie zasięgów posta czy budowanie autorytetu. Konferencja odbywała się w salonie Mickiewicza, czyli miejscu, w którym organizowane są np. rady wydziału.
 
Młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie mogła zobaczyć, jak wygląda nauka na uczelni wyższej i czym zajmują się studenci filologii polskiej, którzy chcą kształcić się w zakresie dziennikarstwa oraz kreowania wizerunku. Dodatkowo uczniowie mieli okazję do uczestniczenia w dyskusjach związanych z prezentowanymi zagadnieniami.
 
Dopełnieniem dnia był udział w seansie filmowym. Młodzież obejrzała premierowy film Jana Komasy pt.: Sala samobójców. Hejter, który również dotyczył zagadnień związanych z mediami społecznościowymi, hejtem i zagrożeniami, jakie czyhają na użytkowników internetu.
 
Organizatorem wyjazdu była pani Kinga Gąska, a opiekunami pani Iwona Ciesielska i pan Marek Kwiatkowski, który zadbał o oprawę foto-video wycieczki.
 

 

19 marca 2020