18 kwietnia 2019

Nowoczesne technologie w Zespole Szkół w Mogilnie

 

            Postęp technologiczny narzuca nowe wyzwania, którym należy sprostać, jeśli chce się kształcić przyszłych pracowników mogących zaspokoić wymagania pracodawców. W świetle nowych wyznań Technikum Informatyczne w Zespole Szkół w Mogilnie wzbogaciło się o drukarki 3D. Druk 3D jest obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin tworzenia wizualizacji  modeli oraz wyrobów w przemyśle.

 

            Nowoczesny sprzęt jest wykorzystywany na zajęciach z projektowania oraz wydruku modeli 3D. Młodzież w ramach lekcji projektuje przy pomocy programu Fusion 360 różnego rodzaju przedmioty, które następnie są konwertowane do formatu pozwalającego na druk. Uczniowie łączą zajęcia drukowania 3D z zajęciami z robotyki, ponieważ uzupełniają zestaw części służących do budowy robotów wydrukami z drukarek 3D. Taka korelacja międzyprzedmiotowa daje możliwość rozwinięcia większej kreatywności wśród uczniów oraz zrealizowanie projektów niedostępnych przy pomocy standardowych zestawów.

 

            Zajęcia cieszą się dużą popularnością, ponieważ dzięki nim młodzież może korzystać z najnowszych technologii. Lekcje odbywają się w ramach programów unijnych dla technikum i liceum. Prowadzi je pan Rafał Wegner, nauczyciel przedmiotów zawodowych informatycznych w Zespole Szkół w Mogilnie.

 

Nowoczesne technologie w Zespole Szkół w Mogilnie

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE