DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

O książkach i czytaniu z przymrużeniem oka

25 października w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mogilnie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie. Młodzież pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego przygotowała kabaret, który miał uczcić obchody 75-lecia powstania mogileńskiej książnicy.

W montażu słowno-muzycznym wystąpili Tina Skowron z kl. 1 c LO, Angelika Ciesielska, Mateusz Maruszak, Maciej Andrzejewski, Marek Woźniak, Hubert Chmielarczyk i Sandra Kupś z kl. 3 B LO P, Julia Klemens i Katarzyna Kozłowska z kl. 3 c LO P.

Występ był połączeniem gry aktorskiej, recytacji i śpiewu. Na program artystyczny złożyły się fragmenty przemówień, skecze, wiersze oraz pastisze. Wszystko to miało na celu w humorystyczny sposób przedstawić życie bibliotekarza i sytuacje, jakie mogą wydarzyć się między regałami pełnymi książek, gdy żądny nowych lektur czytelnik przychodzi do biblioteki. O piękną scenografię, organizację i promocję wydarzenia zadbała Miejska Biblioteka Publiczna w Mogilnie.

Uczniów do występu przygotowali nauczyciele języka polskiego z Zespołu Szkół w Mogilnie: pan Piotr Perzyna i pani Kinga Gąska.

27 października 2021