07 grudnia 2017

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS

1 grudnia 2017 r. na całym świecie obchodzono Dzień Walki z AIDS. Liczne kampanie oraz akcje przeprowadzane w tym czasie mają upowszechniać wiedzę o wirusie oraz chorobie. Święto zostało ustanowione przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 roku.

W Polsce żyje około 30-40 tysięcy osób zarażonych, a przypuszcza się, że dwie trzecie z nich o tym nie wie. Szacuje się, że codziennie dwie osoby w naszym kraju dowiadują się o zarażeniu wirusem HIV. Główną bronią w walce z wirusem jest nadal profilaktyka oraz edukowanie społeczeństwa na temat czynników ryzyka.

Dlatego uczniowie klasy I a LO o nachyleniu biologiczno-chemicznym postanowili przeprowadzić akcję informacyjną wśród młodzieży Zespołu Szkół w Mogilnie. Dzięki współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Mogilnie uczniowie pozyskali ok. 400 ulotek, które zostały rozdane  w klasach liceum i technikum na pierwszej godzinie lekcyjnej. Natomiast nauczyciele otrzymali czerwone wstążki symbolizujące walkę z AIDS.

Ponadto, w geście solidarności z osobami zarażonymi i chorymi, członkowie Szkolnego Koła Biologicznego ułożyli w sali gimnastycznej wstążkę z czerwonego materiału. Młodzież przygotowała również prezentację multimedialną na temat profilaktyki i diagnostyki HIV/AIDS, która przez cały dzień była wyświetlana na korytarzach szkoły. Organizatorem obchodów Dnia Walki z AIDS w Zespole Szkół w Mogilnie była pani Agata Winkiel, nauczyciel biologii.

Obchody Światowego Dnia Walki z AIDS