12 września 2023

11 września w ramach obchodów Światowego Dnia Pierwszej Pomocy w Zespole Szkół w Mogilnie uczniowie klas I a LO, I b LO, I d LO, I e LO, I TI, I TEBD uczestniczyli w szkoleniu z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie to poprowadził pan Maciej Sędzikowski – nauczyciel ratownictwa medycznego w naszej szkole pracujący na co dzień jako ratownik medyczny.

 

Święto to miało na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy. Udział w szkoleniu miał również uwrażliwić młodych na potrzebę niesienia pomocy, wykształcić w nich właściwe postawy i nauczyć zasad postępowania w razie wypadków.

 

Podczas spotkania ratownik medyczny pan Maciej Sędzikowski zwrócił uwagę, że aż 45% Polaków przyznaje się, że nie umiałoby udzielić pierwszej pomocy, będąc na przykład świadkiem wypadku drogowego. Zgodnie z polskim prawem udzielenie pomocy w nagłych wypadkach jest obowiązkiem każdego z nas.

 

Młodzież w ramach szkolenia oprócz wysłuchania zasad udzielania pierwszej pomocy, miała możliwość wykonać praktyczne ćwiczenia związane z jej udzielaniem.

 

 

 

Obchody Światowego Dnia Pierwszej Pomocy

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE