05 czerwca 2020

 

Odsłonięcie rzeźby „Kapsuła Czasu”
 
 1.  czerwca br. w Krakowie na placu przed gmachem głównym Muzeum Narodowego miało miejsce odsłonięcie rzeźby pt.: „Kapsuła Czasu”, w której jako dziedzictwo dla przyszłych pokoleń zostaną umieszczone prace m.in. utalentowanych uczennic, a także już absolwentek Zespołu Szkół w Mogilnie: Moniki Olejniczak, Aleksandry Osiki, Katarzyny Ratajewskiej, Aidy Roksany Rogaczewskiej i Honoraty Nowak.
Od 1. sierpnia do 3. września rzeźbę będzie można podziwiać przy ul. Dolnych Młynów 10 w Krakowie, natomiast 4. września zostanie przeniesiona na Plac Szczepański w Krakowie, gdzie 5. września 2020 r. planowana jest uroczystość zamknięcia Serca Kapsuły Czasu.
 
            Warto przypomnieć, że uczennice Zespołu Szkół w Mogilnie brały udział w ogólnopolskim konkursie literackim i plastycznym „Serce Kapsuły Czasu” organizowanym przez Fundację TworzyMY Kraków. Decyzją jury praca Moniki Olejniczak (Zwycięzca Honorowy I edycji) miała zostać zamknięta w rzeźbie w oryginale, natomiast prace Aleksandry Osiki i Katarzyny Ratajewskiej (Zwycięzcy Wyróżnieni I edycji) oraz Aidy Roksany Rogaczewskiej i Honoraty Nowak (Zwycięzcy Wyróżnieni II edycji) w formie cyfrowej.
 
Monika Olejniczak wykonała rysunek pt.: Niewiele się zmieniło, Aleksandra Osika napisała pracę pt.: Marsz krzywości, Katarzyna Ratajewska opowiadanie Książkucha, Aida Roksana Rogaczewska napisała utwór pt.: Dramat w dwóch aktach niezamknięty, natomiast Honorata Nowak esej, w którym przedstawiła swoje przemyślenia na temat wizji świata za sto lat.
 
W efekcie tej współpracy Zespół Szkół w Mogilnie otrzymał Certyfikat Serca Kapsuły Czasu. Opiekę dydaktyczną nad uczennicami sprawowała pani Kinga Gąska.

 

Odsłonięcie rzeźby „Kapsuła Czasu”

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

AKTUALNY
WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE