DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

„Poczuj radość Ewangelii” – taka idea przyświeca organizatorom Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Tegoroczna – już XXV edycja Konkursu dotyczyła Księgi Ezechiela i Ewangelii według św. Jana. W związku z ograniczeniami wynikającymi z trwania pandemii część etapów tegorocznego Konkursu odbywała się zdalnie.

Uczniowie klasy 2 b LO z Zespołu Szkół w Mogilnie: Sandra Kupś, Maciej Andrzejewski i Mateusz Maruszak w etapie szkolnym zajęli miejsca na podium. Następnie wśród kilkudziesięciu uczestników etapu diecezjalnego uplasowali się na miejscach: trzecim, piątym i siódmym, co pozwoliło im awansować do etapu ogólnopolskiego.

W dniu 19 maja wzięli udział w pisemnej – testowej części tego etapu, w której spośród ponad 280 uczestników wyłoniono ścisłych finalistów Konkursu.

Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami uczniów sprawowali ksiądz Wojciech Kowalski i ksiądz Tomasz Niedbalski.

07 czerwca 2021