19 grudnia 2023

Joanna Kobielska uczennica kl. IV a LO z Zespołu Szkół w Mogilnie zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej.

Pierwszy, szkolny etap olimpiady polegał na napisaniu pracy na wybrany przez ucznia temat. Asia przedstawiła wnikliwą rozprawę na temat Wiedza a człowiek, czyli jaki jest cel uprawiania filozofii. Komitet okręgowy, oceniając pracę, zwracał uwagę na wartość treściowo-problemowa, umiejętność wykorzystania wiedzy filozoficznej i posługiwania się pojęciami filozoficznymi, sposób uzasadniania, kompozycja i oryginalność ujęcia tematu oraz poprawność językową. Praca Asi uzyskała 27 p. na 30 możliwych.

Tym samym uczennica zakwalifikowała się do drugiego, okręgowego etapu olimpiady, który odbędzie się 13 stycznia w Toruniu w Instytucie Filozofii UMK. Będzie polegał na napisaniu eseju na jeden spośród podanych tematów oraz rozwiązaniu testu sprawdzającego znajomość historii filozofii oraz umiejętność wykorzystania tej wiedzy w praktyce. Opiekunem uczennicy jest pani Kinga Gąska.

Olimpiada Filozoficzna