w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Olimpiada Historyczna – etap szkolny

11 grudnia 2018 r. ogłoszono wyniki etapu szkolnego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej dla Szkół Ponadgimnazjalnych. Na liście uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego olimpijskich zmagań znalazło się trzech reprezentantów z Zespołu Szkół w Mogilnie. Są to: Bogusz Hibner z kl. III c LO, Marcin Janus z kl. II c LO i Wiktoria Koralewska z kl. II b LO.

Uczniowie w olimpijskich zmaganiach musieli napisać pracę historyczną na wybrany z listy przygotowanej przez Komitet Centralny temat oraz odpowiedzieć poprawnie na trzy wylosowane pytania z lektur i wybranej przez siebie epoki. Laureaci etapu szkolnego upodobali sobie antyk i wszyscy wybrali temat dotyczący pierwszych cywilizacji: „Nie tylko piramidy – największe osiągnięcia cywilizacji egipskiej”.

W tym roku odbędzie się już XLV edycja Olimpiady Historycznej, a uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie do kolejnego etapu (okręgowego) przystąpią już 12 stycznia br. Serdecznie gratulujemy!!!

08 stycznia 2019