17 marca 2023

15 marca 2023 roku dwoje uczniów z Zespołu Szkół w Mogilnie Antoni Szalaty z kl. 3 c LO i Alicja Perlicka z kl. 3 a LO reprezentowali szkołę w „Olimpiadzie Solidarności. Dwie dekady historii”. Konkurs odbył się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.

Był to etap okręgowy olimpiady, w której nasi uczniowie musieli zmierzyć się wraz 45 osobami z całego województwa z testem poświęconym tematyce PRL i NSZZ Solidarności. Pomimo że uczniowie nie dostali się do rozgrywek finałowych, to serdecznie gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w przyszłym roku.

Przygotowaniem merytorycznym uczniów zajęły się nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie p. Emilia Jankowska i p. Renata Lepsza.

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii