w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Olimpiada Statystyczna

Uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie już po raz piąty spróbowali swoich sił w Olimpiadzie Statystycznej. Etap szkolny odbył się 5 listopada 2020 r. Wzięli w nim udział uczniowie klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego. Najwyższe wyniki osiągnęły Zuzanna Duszyńska i Emilia Grądek. Uczennice będą reprezentować szkołę w etapie okręgowym Olimpiady.

Obecny rok szkolny jest trudny, ale po raz kolejny młodzież z Zespołu Szkół w Mogilnie udowodniła, że w trakcie zdalnego nauczania poza bieżącym opanowywaniem materiału z poszczególnych przedmiotów, można również rozwijać swoje zainteresowania. Olimpiada Statystyczna jest organizowana przez Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne. Cele konkursu to upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

Uczniowie klasy trzeciej Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół w Mogilnie 5 listopada 2020 roku przystąpili do etapu szkolnego Olimpiady Statystycznej. Najlepsze okazały się Zuzanna Duszyńska i Emilia Grądek. Uczennice tym samym zostały zakwalifikowane do etapu okręgowego.

Uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zmagań olimpijskich na szczeblu okręgowym, które odbędą się 10 grudnia 2020 roku.

10 listopada 2020