w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Olimpiada Wiedzy o Mediach

Uczennice Zespołu Szkół w Mogilnie: Maja Gałczyńska z kl. 1 a LO, Maja Cieślewicz, Aida Rogaczewska i Katarzyna Ratajewska z kl. 1 b LO zakwalifikowały się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Uczennice decyzją Komitetu Okręgowego w Bydgoszczy pomyślnie przeszły I etap Olimpiady. Polegał on na opracowaniu wybranego zagadnienia związanego ze światem mediów. Dziewczęta swoje rozważania przedstawiły w formie eseju.

Maja Cieślewicz i Aida Rogaczewska zastanawiały się, czemu służą reklamy: manipulacji czy zachęcie? Uczennice obnażyły prawdziwe oblicze reklam, wskazywały na ich działalność perswazyjną, ale też chwyty manipulacyjne, które są stosowane przez twórców reklam. Katarzyna Ratajewska skupiła się na kwestii odpowiedzialności za słowo, rozwadze i szczególnej staranności, jaką muszą wykazać się dziennikarze podczas konstruowania swoich przekazów medialnych. Natomiast Maja Gałczyńska pisała esej o etyce i rzetelności w pracy dziennikarza. Odwołała się do przykładów różnych osób ze świata mediów, by udowodnić, że nie jest to zawód łatwy, wymagający niejednokrotnie poświęcenia, cierpliwości, a także przeznaczony dla ludzi, którzy traktują go jako pasję.

Uczennice będą brać udział w II etapie Olimpiady Wiedzy o Mediach, który odbędzie się 15 grudnia w Bydgoszczy. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami do olimpiady sprawuje nauczyciel języka polskiego pani Kinga Gąska.

29 listopada 2017