w roku szkolnym 2020/2021

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

W dniu 27 listopada zostały rozegrane szkolne eliminacje Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. W zmaganiach  wzięło udział  około 100 uczniów z klas technikum ekonomicznego, technikum organizacji reklamy oraz  technikum informatycznego. Uczniowie rozwiązali test jednokrotnego wyboru zawierający 20 pytań.

Najlepszymi w Zespole Szkół w Mogilnie okazały się Weronika Wańkowicz z klasy IV TE, Karolina Zielińska z klasy III TOR oraz Milena Michalik z klasy I TE.

Olimpiada jest elementem projektu edukacyjnego realizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych  „Lekcje z ZUS” – kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Poprzez udział w projekcie młodzież na lekcjach poznawała zasady funkcjonowania ZUS, rodzaje ubezpieczeń społecznych w Polsce, a także  rodzaje i wysokości składek oraz podstawy ich naliczania. Młodzież podczas zajęć dowiaduje się ponadto o  rodzajach  świadczeń i zasiłkach oraz możliwości ich przyznawania.

Projekt w Zespole Szkół realizują nauczyciele przedmiotów ekonomicznych pani Halina Wesołowska, pani Małgorzata Konieczka, pani Emilia Jankowska-Banaś  oraz pan Marcin Wietrzykowski.

06 grudnia 2017