13 października 2024

9 października 2024 r. w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się Otwarty Turniej Par Deblowych Damskich i Męskich w Badmintonie. Do zawodów przystąpiło 16 drużyn żeńskich oraz 37 drużyn męskich. Uczniowie zapisywali się do zawodów z własnej inicjatywy. Celem turnieju, oprócz propagowania korzyści zdrowotnych wynikających z uprawiania każdej dyscypliny sportu, było również wyłonienie najlepiej grających zawodników lubiących rywalizację sportową. Zorganizowanie turnieju umożliwi doszkolenie uczniów najlepszych w badmintonie, którzy zaprezentują szkołę w przyszłości na zawodach zewnętrznych, międzyszkolnych. Turniej organizowany był systemem pucharowym, co oznaczało, że para, która przegrała mecz, odpadała z turnieju.

I miejsce w turniej dziewcząt zajęła para deblowa Kamila Marciniszyn i Oliwia Mikuła z klasy II a LO. II miejsce zajęła Ola Gryboś i Inez Konieczka z klasy II e LO. III miejsce zajęła para deblowa z klasy III TE Gabriela Nalazek, Zosia Adamska, IV miejsce zajęła para deblowa z klasy 2 d LO Oliwia Jóźwiak i Julia Medycy Pawłowska.

W turnieju deblowym męskim I miejsce zajęli Jakub Bąkowski, Mikołaj Kryszak z klasy IV TEBD, II miejsce zajęli Jakub Ciabach, Jakub Januchowski z klasy III TG, III miejsce zajęli Franciszek Wojtczak, Bartosz Kołacki z klasy III c BSIS.

W organizacji turnieju uczestniczyły dziewczyny z klasy II a LO i II e LO. Spisały się znakomicie przy sędziowaniu oraz przy prowadzeniu dokumentacji turnieju.

„Za odpowiedzialną postawę dziękuję wszystkim zawodnikom biorącym udział w turnieju oraz dziewczynom z obsługi zawodów” - powiedziała pani Karolina Kozicka organizatorka turnieju i nauczycielka wychowania fizycznego w Zespole Szkół w Mogilnie.

Otwarty Turniej Par Deblowych Damskich i Męskich w Badmintonie