SYSTEM BEZPIECZEŃSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ

W MOGILNIE

ANONIMOWA SKRZYNKA

NA SYGNAŁY 

Wniosek o przyjęcie

do Liceum dla Dorosłych Mogileńskiej Szkoły Realnej

OGŁOSZENIE O REALIZACJI WYSOKIEJ JAKOŚCI

STAŻY I PRAKTYK ZAWODOWYCH

Zespół  Szkół w Mogilnie włącza się w świętowanie

100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości!

RZĄDOWY PROGRAM "DOBRY START"

KLIKNIJ I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

    ZESPÓŁ SZKÓŁ           W MOGILNIE

 

 

E-DZIENNIK UONET +

INSTRUKCJA REJESTRACJI ORAZ LOGOWANIA DO UONET+

Klauzula informacyjna o Ochronie Danych Osobowych 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

OŚWIADCZENIE DO KOMISJI SOCJALNEJ

WNIOSEK DO KOMISJI SOCJALNEJ 

Jak poprawnie zalogować się

do platformy Microsoft 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Kalendarz roku szkolnego 2021/2022

Pamiętają o zbrodni katyńskiej

Pamiętają o zbrodni katyńskiej

 

21 czerwca w Zespole Szkół w Mogilnie w ramach Ogólnopolskiego Zjazdu Rodzin Katyńskich odbyła się konferencja dla dzieci i młodzieży pt.: „Pamięć i tożsamość Katynia i Golgoty Wschodu” oraz „Pamięć nie dała się zgładzić”.

            Uczestników konferencji powitał dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie pan Zbigniew Grzechowski. W spotkaniu brali udział m.in. pan Tomasz Barczak Starosta Mogileński, pan Adam Kowalski prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Ziemi Mogileńskiej w Mogilnie, pani Teresa Kujawa Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie, pan Dariusz Jankowski zastępca burmistrza Trzemeszna oraz prelegenci: pan Mieczysław Góra, pan Marek Krystyniak, pani Ewa Kowalska, Pani Kazimiera Lange, pan Remigiusz Ławniczak przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Adresatami konferencji byli uczniowie szkół Powiatu Mogileńskiego i Powiatu Gnieźnieńskiego.

 

 Konferencję rozpoczął pan Remigiusz Ławniczak, następnie zgromadzeni goście wysłuchali wystąpienia pana Mieczysława Góry pt.: „Odkrycie grobów katyńskich”. Pan Marek Krystyniak wygłosił prelekcję pt.: „Pamięć nie dała się zgładzić”.

            Po przerwie pani Ewa Kowalska przybliżyła uczniom działalność Muzeum Katyńskiego. Natomiast pani Kazimiera Lange zaprezentowała opowieść o pielgrzymkach na miejsce zbrodni. Głos zabrała także pani Teresa Kujawa Przewodnicząca Rady Miejskiej w Mogilnie.

 

           Całość podsumował pan Remigiusz Ławniczak przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy. Zauważył, że konferencję rozpoczęły ogólne rozważania na temat historii, a zakończyła się ona prywatnymi i osobistymi doświadczeniami rodzin katyńskich.

 

Dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie podziękował zgromadzonym gościom, prelegentom, uczniom i nauczycielom za udział w spotkaniu. Organizatorzy przedsięwzięcia to Gmina Mogilno, Gmina Jeziora Wielkie, Gmina Dąbrowa, Gmina Strzelno, Gmina Trzemeszno i Miasto Gniezno.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa poświęcona zbrodni katyńskiej, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy guzik będący repliką guzika znalezionego w Katyniu. To znak pamięci o tych, którzy zginęli.

            Za organizację konferencji w Zespole Szkół w Mogilnie odpowiadały nauczycielki historii pani Renata Lepsza i pani Emilia Jankowska-Banaś. W obsługę techniczną przedsięwzięcia włączyli się następujący uczniowie: Mikołaj Pluskota, Wiktoria Sielecka, Katarzyna Woda, Oliwia Przybyła i Zuzanna Redmann.

22 czerwca 2018