14 kwietnia 2023

Pierwsze miejsce Huberta w XIX edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

Hubert Rybczyński, uczeń kl. 3 c LO z Zespołu Szkół w Mogilnie, zwyciężył w finale XIX edycji Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Nagrody laureatom wręczyła przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska wraz z członkami Wojewódzkiego Komitetu Organizacyjnego, w skład którego weszli dr Monika Kamper-Kubańska z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych we Włocławku, dr hab. Piotr Rączka, prof. UMK, dr hab. Dorota Sylwestrzak z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Czesław Stawikowski wieloletni szkoleniowiec i pracownik Kuratorium Oświaty.

Hubert przygotował w konsultacji ze swoim nauczycielem prowadzącym – panią Emilią Jankowską – pracę pisemną i prezentację multimedialną na temat „Zadania gmin i samorządów innych szczebli wobec problematyki uchodźczej/migracyjnej.”

Spośród nadesłanych 45 prac konkursowych Wojewódzki Komitet Organizacyjny powołany przez przewodniczącą sejmiku województwa zakwalifikował do ostatniego etapu dziesięcioro uczniów. W finale uczestnicy zaprezentowali swoje prace i odpowiadali na pytania zadane przez Komitet. Najlepsze prace zostały nagrodzone finansowo.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Link do relacji telewizyjnej: