w roku szkolnym 2019_2020

INSTRUKCJA INSTALACJI

ZESPÓŁ SZKÓŁ          W MOGILNIE

Podsumowanie akcji #komórkomania

10  grudnia br. w Zespole Szkół w Mogilnie odbyła się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Organizatorem akcji z ramienia fundacji DKMS była nauczycielka biologii pani Magdalena Jabłońska-Kowalska, wolontariuszami  pielęgniarka pani Grażyna Habel oraz uczniowie klasy  II a LO: Kinga Bednarz, Arkadiusz Czapla, Samanta Dombrowska, Alicja Witkowska.

Tegoroczna akcja ma szczególny wydźwięk, dlatego że odbywa się dla Jarka, 16-letniego chłopca, ucznia I LO w Toruniu. W sierpniu wykryto u niego  ostrą białaczkę szpikową.

W Zespole Szkół w Mogilnie w czasie przeprowadzonej akcji zarejestrowało się 50 osób, co jest ogromnym sukcesem.

16 grudnia 2019