11 czerwca 2018

Podsumowanie Święta Absolwenta i Sympatyka Zespołu Szkół w Mogilnie

Dnia 9 czerwca br. w Zespole Szkół w Mogilnie odbył się piknik integracyjny organizowany przez Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół w Mogilnie w porozumieniu z dyrektorem szkoły panem Zbigniewem Grzechowskim.

Piknik integracyjny otworzył dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie wraz z prezesem Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków panem Piotrem Perzyną. Imprezę prowadzili Alicja Bilicka i Filip Turek z Samorządu Uczniowskiego.

Na scenie swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Mogilnie: Mikołaj Nowobilski, Weronika Cieplicka, Jowita Matuszak i Aleksandra Dobruchowska, natomiast na skrzypcach grała Wiktoria Koralewska. O oprawę muzyczną zadbali pan Marcin Król i pan Marek Kwiatkowski. Na scenie gościliśmy także absolwenta Zespołu Szkół Wiktora Mazurkiewicza. Podczas pikniku odbył się pokaz wokalno-taneczny przygotowany przez zespół Rockin’ Style Crew pana Arkadiusza Renka.

Przez cały czas osoby odwiedzające Zespół Szkół w Mogilnie mogły nieodpłatnie uczestniczyć w szeregu zaplanowanych przez Stowarzyszenie atrakcji. Zadbano o najmłodszych, dla których przygotowano m.in. zjeżdżalnię, plac zabaw, gry sportowe, malowanie twarzy, ozdobne upinanie włosów, zabawy z chustą KLANZA. Starsi uczestnicy Święta mogli posilić się żurkiem, ciastem i uczestniczyć we wspólnym grillowaniu.

Ponadto strażacy przygotowali pokazy: wozu strażackiego i udzielania pierwszej pomocy. Uwagę uczestników pikniku przyciągnęli motocykliści z Mogilna, Trzemeszna i Barcina. Kluby Wolni Strzelcy, 2nd Face i przyjaciele zaprezentowali motocykle. Wykwalifikowana pielęgniarka przeprowadzała badanie ciśnienia i pomiar cukru we krwi.

Uczestników imprezy obdarowywano specjalnie przygotowaną na ten dzień jednodniówką, okolicznościowymi naklejkami, balonami, notesikami, smyczami, długopisami itd.

Święto Absolwenta i Sympatyka było doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu wraz z całymi rodzinami na terenie szkoły, która na stałe wpisała się w historię Powiatu Mogileńskiego i nie tylko.

Piknik nie mógłby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie wielu osób: darczyńców, uczniów, nauczycieli, dyrekcji szkoły, członków Stowarzyszenia. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego przedsięwzięcia, władze Stowarzyszenia składają serdeczne podziękowania. Szczególnie budujący jest udział młodzieży Zespołu Szkół w Mogilnie w obsłudze technicznej całego wydarzenia – uczniowie ci pokazują, że wspólnie ze swoimi nauczycielami przy życzliwości innych osób są w stanie zdziałać wiele. Szkoła to nie tylko ławki, krzesła, tablice i mozolna nauka. To przede wszystkim wspaniali ludzie, dzięki którym Zespół Szkół w Mogilnie jest doskonałym miejscem do dobrej zabawy, rozwijania swoich umiejętności i pasji.

Darczyńcami są:

1.         Starostwo Powiatowe w Mogilnie,

2.         Zbych-Pol & Mobet sp. z o.o. Mogilno i Restauracja BOSS,

3.         Europool państwo Arleta Krzysztof Rakowscy Padniewko,

4.         Pracownia reklamy W3M.PL pan Rafał Śmiłowski Mogilno,

5.         POMIMEX Stal sp. z o.o. Mogilno,

6.         NowBud Nowakowscy Mogilno,

7.         Wechta Nieruchomości sp. z o.o. Mogilno,

8.         Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Dąbrowa,

9.         Hagric Woźniecki  sp. z o.o. Szczeglin,

10.       pan Henryk Józef Tupalski Grudziądz – absolwent Technikum Drogowego,

11.       Mogilno Sport sp. z o.o.,

12.       KOM-ROL Kobylniki pan Leszek Dereziński,

13.       pan Henryk Murzyn Padniewko,

14.       PUH „CHEMIROL” pan Leszek Boruch,

15.       pan Tomasz Krzesiński z Jezior Wielkich,

16.       Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mogilnie.

Podsumowanie Święta Absolwenta i Sympatyka Zespołu Szkół w Mogilnie