w roku szkolnym 2020/2021

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW NA ROK SZKOLNY 2020/2021 DLA UCZNIÓW KLAS I i II PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Potrafią konstruować i programować roboty

W Zespole Szkół w Mogilnie ponownie odbywały się zajęcia z robotyki prowadzone przez pana Rafała Wegnera w ramach projektu unijnego.

Dzięki udziale szkoły w tym projekcie młodzież otrzymała kolejny zestaw edukacyjny Lego Mindstorms składający się z ponad tysiąca elementów. Uczniowie tworzyli nowe konstrukcje. Ponadto poznawali tajniki programowania przy pomocy oprogramowania Rogic mikrokontrolerów służących do sterowania robotami, które sami skonstruowali.

Na zdjęciach:  Jakub Humański z kl. II TI programuje kontroler, a uczennice Julita  Kolano i Barbara Rydwelska z kl. I TI konstruują chodzącego robota przy użyciu nowo zakupionych elementów.

04 grudnia 2017